Blog

Veteriner Malzemesi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

WhatsApp Image 2022 04 18 at 17.53.30

Kliniklerde kullanmak adına veteriner malzemesi seçimi en önemli süreçlerden bir tanesini oluşturur. Malzeme seçimleri doğru bir şekilde yapılmadan kliniklerin kaliteli bir hizmet vermesi mümkün olmaz. Veterinerlerin bilgi ve tecrübesi ne kadar yüksek olursa olsun yardımcı malzemeler olmadan doğru sonuçlara varması olası görülmemektedir.

Veteriner malzemeleri alınacağı zaman birçok farklı seçenek karşınıza çıkar. Farklı üreticiler, aracı firmalar, yabancı markalar ve çeşitli kampanyalar ile birlikte tam bir karmaşa ortamı oluşur. Veterinerler de ihtiyaç duydukları ürünleri satın almaya karar verdiklerinde ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalırlar. Bu yüzden atılacak olan her adımın başarılı bir şekilde atılması gerekmektedir.

Amaca En Uygun Ürünler

İlk etapta amaca en uygun ürünlerin satın alınması gerekmektedir. Doğru ürün seçimi yapılmadan alışverişin başarılı nitelendirilmesi mümkün olmaz. Eğer klinik için bir operasyon masasına ihtiyaç duyuluyorsa kesinlikle bu kategoride yer alan bir masanın satın alınması gerekir. Eğer aynı işi göreceği düşünülerek muayene masası alınırsa operasyonlarda ciddi problemler ile karşılaşılabilir.

Operasyon masalarının her zaman antibakteriyel özelliklerde olması istenir. Operasyon sırasında açık yaranın mikrop kapmaması adına temizliğin kusursuz bir şekilde yapılması gerekir. Operasyon masaları bu işlemlere uygun bir şekilde tasarlanırken muayene masalarında aynı durum söz konusu olmaz. Bu sebeple de veteriner malzemesi satın alınırken doğru ürüne yönelim gösterilmesi çok önemlidir.

Yüksek Kaliteyle Kazanılan Uzun Ömür

Her üründe olduğu gibi veteriner malzemesi alışverişlerinde farklı kalite düzeyleri ve fiyatlar karşımıza çıkar. Veterinerler ortaya çıkan fiyat farkları karşısında kararsızlık yaşarlarken son derece doğal bir durumdur. Bazı ürünlerin fiyatlarında kalite odaklı olarak çok ciddi farklar çıkabilir. Bu farkların doğru bir adım olup olmayacağı da merak konusudur.

Klinikler için malzemeler satın alınırken amaç her zaman en iyi fiyat/performans oranını yakalamak olur. Eğer kaliteli bir ürün satın almak için gereğinden daha yüksek bir ödeme yapılıyorsa bu doğru bir alışverişi oluşturmaz. Burada kritik etmen yerli üreticilere yönelmektir. Ülkemizde veteriner malzemelerinin üretimini yapan firmalar bulunduğundan bu firmalardan yapılan alışverişlerde yüksek kalitedeki ürünler iyi seviyede fiyatlarla satın alınabilir.

Yerli Üretim İle Ülke Ekonomisine Maksimum Katkı

Her alan tüketiciler yerli üretim olan ürünlere teşvik edilirler. Ancak bazı ürünler satın alınırken yerli ürünlere bağlı kalmak son derece zordur. Yerli ürünlerde istenen kalitenin ya da özelliklerin elde edilemiyor oluşu insanların ister istemez yabancı markalara yönelmesine sebep olacaktır. Ancak veteriner malzemesi satın alınırken bu sorunlar ile karşı karşıya kalınmaz.

Satın alınacak olan veteriner malzemelerinde çok kaliteli üretimler gerçekleştiren yerli firmalar bulunmaktadır. Kaliteli üreticilerden alışveriş yapılırsa fiyat/performans oranı en iyi düzeye çekilmiş olacaktır. Bunun yanı sıra ülke ekonomisine de maksimum seviyede katkı sağlanır. Hayvan dostlarımızı sağlığına kavuşturarak çok önemli bir görevi yerine getiren veterinerlerimiz yerli üretim malzemelere yönelerek önemli bir adım daha atarlar.

En Uygun Fiyat ve Ödeme Yöntemi

Kliniklerinde eksikleri olan ya da yeni bir klinik açma hedefi bulunan kişiler veteriner malzemesi satın alacağı zaman fiyata dikkat etmek zorundadır. Hiçbir zaman fiyat konusunda avantajsız olan ürünlerin alınması doğru olmaz. Çok yüksek kalitede ürünlerde hatalı fiyatlar karşımıza çıkabildiği gibi düşük kalite ürünlerde de sorunlar ile karşılaşılabilir.

En doğrusu araştırmaların detaylı bir şekilde yapılmasıdır. Uygun fiyatlı firmalara yönelim göstermek doğru olur. Kaliteyi en uygun fiyata almak için çaba gösterilmesi gereklidir. Bunun yanı sıra uygun ödeme seçenekleri sunan firmalar da büyük bir avantajdır. Toplu malzeme alımlarında kolaylık sağlayan firmalar tercih edilirse klinikler kısa sürede çok daha başarılı bir hale gelecektir.

81 İle Sorunsuz Teslimat

Her ilimizde yeni veteriner klinikleri açılıyor. Açılan veteriner kliniklerinin bulundukları şehirlerden veteriner malzemesi temin etmesi çok mümkün olmayabilir. Ülkemizin büyük şehirlerinde açılan klinikler için böyle bir sorun olmasa da küçük illerimiz ya da ilçelerimizde büyük problemler ortaya çıkabiliyor.

Büyük şehirlerimizde dahi veterinerlerimiz en iyi ürünlere ulaşmakta sıkıntı çektiklerinden bahsediyorlar. Hangi şehirde olurlarsa olsunlar kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla satın alma haklarının olduğunu belirterek yerel satıcılara yönelim göstermiyorlar. Aracı firmalara yüksek ödemeler yapılarak daha kalitesiz ürünlerin alınması yapılan en büyük hatalardan bir tanesi. Her zaman ülkemizin her iline teslimat yapan başarılı üreticilere yönelim gösterilmesi gerekli.

Uzun Süreli Garanti Süreleri

Satın alınacak ürünlerde garanti süreleri oldukça önemli. Ürünlerin üretimi sırasında çeşitli hatalar oluşabilir. Bu hatalar her zaman tespit edilemez ve ürünlerin satışı bu şekilde gerçekleşir. Böyle bir durumda satın alınan malzemenin ömrü katbekat az olacaktır. Böyle sorunlu bir ürün sebebiyle kliniklerde sorun yaşanmaması ya da hayvan dostlarımızın ekstra zorluk yaşamaması için garantili ürünler satın alınmalıdır.

Uzun süreli garanti sunan veteriner malzemesi satın alınırsa ürünler gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Olası bir sorunda direkt olarak üreticilere gönderilen ürünler ücretsiz olarak onarılacak ya da yeni ürünler ile değiştirilecektir.

Related Posts