Blog

Veteriner Ameliyat Masası Nedir?

Group 7

Veteriner Ameliyat Masası Nedir?

Veteriner ameliyat masası, evcil hayvanların, insanlığın en yakın dostlarının olması gereken ameliyatlar için kullanılmaktadır. Genellikle dostlarınız için özel üretilen bu ameliyat masaları, veteriner kliniklerinin temel ekipmanlarından biri olarak görülmektedir. Bir veteriner kliniğinde bulunması gereken temel malzemeler arasında yer almaktadır. Veteriner ameliyat masaları, hayvanlara yapılacak operasyonlarda, muayene işlemlerinde ve sağlık sorunlarına, kazalara bağlı cerrahi uygulamalarda kullanılmaktadır.

Tümüyle hayvan sağlığına denk bir biçimde üretilirken, beklentilere ve ihtiyaçlara uygun olan veteriner kliniği ekipmanları içerisinde yer aldığını söylemek de mümkündür. Veteriner operasyon masalarının birden fazla farklı modeli ve farklı donanımları bulunmaktadır. Sizler de kliniğinizin dekorasyonuna, ihtiyaçlarına ve uygulanacak hizmetlere göre bu modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Veteriner Ameliyat Masasının Özellikleri Nelerdir?

Veteriner ameliyat masasının özellikleri, uygulama sırasında alacağınız verim açısından oldukça önemlidir. Ayrıca hangi uygulamaları yapabileceğiniz noktasında da öne çıkacağı bilinmektedir. Tüm bu detaylardan incelemek gerekirse ameliyat için kullanılan veteriner masaları sıvı ile temas halindedir. Bunun için su ile temas edebilen, suyla temasından ötürü paslanmayacak malzemelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca veteriner ameliyat masaları, veteriner operasyon masaları olarak da tanınmaktadır.

Modelleri ve çeşitlilikleri içerisine yürürlükte bulunan boy ölçüleri ve ebatlar göz önünde bulundurulmaktadır. Aynı zamanda hayvanların ağırlıklarına uygun olan malzemeler ön planda tutulmaktadır. Genel olarak güvenli modeller olarak bilinmesinin yanına rahatlıkla kullanılan ekipmanlardan biridir. Sıvılarla temasında herhangi bir problemin olmamasının yanı sıra atık su gider kısmını da barındırmaktadır. Bu sayede operasyon masasında kullanılan atık suyun hızlı ve pratik bir biçimde arındırılması mümkündür. Ayrıca veteriner ameliyat masalarının teknik özellikleri en kısa süre içerisinde, zorlanmadan temizlenmeyi de mümkün hale getirmektedir.

Veteriner Ameliyat Masası Ne İçin Kullanılır?

Veteriner ameliyat masası, hayvanların sağlığını korumak ve gerekli işlemleri yapmak amacıyla kullanılan demirbaş ürünlerden biridir. Hayvanlar için kullanılan cerrahi uygulamalarda yer almaktadır. Aynı zamanda hayvanlara yapılması gereken ani müdahalelerde cerrahi işlem gereksinimleri için kullanılan alandır. Doğru bir zemin yaratmak ve gerek donanım gerek yapıyla beklentilere hitap etmek için desteklemektedir. Veteriner ameliyat masaları modelleri, hayvanlarda var olan problemlerin teşhisi, evcil hayvanların bakımı, pansuman uygulamaları ve çok daha fazlası için de uyum sağlamaktadır.

Birçok farklı modelinin bulunmasının yanı sıra ihtiyaca uygun bir biçimde kullanılması da mümkündür. Sizler gerekli olan veteriner ameliyat masası seçeneklerini probedvet.com içerisinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve kaliteli çeşitlerle beklentilerinize cevap veren modelleri bulduğunuzdan emin olabilirsiniz. Probedvet.com, veteriner ameliyat masası seçeneklerinin yanı sıra veteriner kliniklerinde gerekli olan tüm ekipmanlar için sizlere kaliteli seçenekler sunmaktadır.

Veteriner Ameliyat Masası Zorunlu Bir Malzeme Midir?

Veteriner ameliyat masası zorunlu bir malzeme olup olmadığı sıklıkla sorulmaktadır. Özellikle veteriner kliniklerinde bulundurulması gereken zorunlu malzemelerin birden fazla olduğu bilinmektedir. Bu malzemeler içerisinde elbette ki veteriner ameliyat masası da yer almaktadır. Yayımda olan yönetmeliğe bakılacak olursa Veteriner kliniklerinde veteriner ameliyat masasından en az bir tane olacak şekilde bulunması zorunludur. Eğer veteriner ameliyat masası yoksa, o zaman hayvanların muayeneleri, bakımları ve cerrahi uygulamaların yapılması mümkün değildir. Hatta hayvanlar üzerinde uygulanacak olan en temel işlemler için bile veteriner ameliyat masasının olması gerekmektedir.

Ameliyat masalarının temin edilmesi kadar uygun özelliklerinin bulunması, tasarımsal detayları ve teknik donanımlarıyla beklentilerinize hitap etmesi de önem arz etmektedir. Elbette yeni nesil ameliyat masaları da bu özelliklerle beraber konforla buluşmanızı sağlamaktadır. Uzaktan kontrol edilebilen, hareketlerinin uzaktan yönlendirildiği veteriner ameliyat masaları çok daha konforlu, yenilikçi seçenekler olarak görülmektedir.

Veteriner Ameliyat Masası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Veteriner ameliyat masası alırken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde birden fazla seçenek vardır. Tüm bu seçenekler, veteriner kliniklerindeki konforun çok daha üst seviyeye çıkmasını mümkün hale getirmektedir. Detaylandırmak gerekirse de veteriner ameliyat masalarının sudan etkilenmemesi gerekir. Bunun için de sıvı maddelerle temas halinde paslanmayan masalardan olması şarttır. Yani veteriner ameliyat masalarının hammaddelerinin özenle seçilmiş olması beklenmektedir.

Veteriner ameliyat masalarının kolay temizlenir olması da konforla buluşmanızı sağlar. Bundan kaynaklı olarak ameliyat masalarının leke tutmaması, kolay temizlenmesi ve mikroplardan arındırılabilir olması gerekmektedir. Böylece evcil hayvanlarınızın sağlığının korunması mümkündür. Mikropların yayılması ve oluşması gibi problemler de kolayca ortadan kaldırılmış olacaktır. Tercih edeceğiniz veteriner ameliyat masası modellerinin uygulamaları en kolay hale getirmesi gerekmektedir. Bu yüzden tasarımsal özelliklerinin uygulamalara denk olacak şekilde tercih edilmesi beklenir.

Cerrahi operasyonlar sırasında çok daha rahat bir biçimde çalışmanız hedeflenmektedir. Bunun için de masanın yapısının, kullanım özelliklerinin ve tüm donanımlarının dikkate alınarak temin edilmesi daha doğrudur. Yasalara ve yönetmeliğe göre seçilecek olan masaların ölçülerinin de doğru şekilde belirlenmesi önemlidir. Veteriner kliniğiniz için ameliyat masası satın almak istiyorsanız bir taneden fazla seçim yapmanız da söz konusudur. Çünkü ameliyat masaları, hayvanlar için yapılan diğer uygulamalarda da rahatlıkla kullanılmaktadır.

En İyi Veteriner Ameliyat Masası Hangisidir?

En iyi veteriner ameliyat masası, yeni nesil veteriner ameliyat masası olarak tanımlanmaktadır. Çünkü bu modellerin detayları incelendiğinde masaların ağırlıkları rahatlıkla taşıdığı görülmektedir. Farklı hayvanlar için farklı ağırlıkları taşıyabilecek kapasitesinin olması önemlidir. Ayrıca bakıldığı zaman veteriner ameliyat masalarının hareket özelliği bulunmaktadır. Bunun için de tekerlekli kısımlarında fren sistemlerinin çalışır durumda olması beklenmektedir.

Yükseklik ayarlamalarının sorunsuz bir biçimde yapılabilmesi, ayrıca bu ayarların uzaktan, kumanda ile yapılması da önemlidir. Böylece elektrikli motorlu veteriner ameliyat masası temin etmiş olursunuz. Masaların eğim verilecek şekilde olması, farklı şekillerde kullanılabilmesi de uygulamaların en rahat şekilde yapılmasını destekleyecektir. Ameliyat uygulamalarında gerekli olan serum askıları için uygun donanımların olduğu da bilinmektedir. Bunların yanı sıra hijyenik modellerden biri olarak görülen veteriner ameliyat masaları, en iyi veteriner ameliyat masası olarak tanımlanmaktadır.