Uncategorized

Veteriner Malzemesi

Veteriner Malzemesi

VETERİNER MALZEMESİVeteriner Malzemeleri 1

Hastanelerde, kliniklerde, okullarda, hizmet amaçlı tüm kurumlarda, verilen hizmetler doğrultusunda ve bu hizmeti en doğru bir şekilde vermeleri için belli başlı demirbaş, sarf malzemeleri bulunmaktadır. Bunlar yapılan işe göre değişiklik gösterir. Bu yazımızda veteriner kliniklerinde kullanılan veteriner malzemesi nelerdir. Ne işe yararlar onlardan bahsedeceğiz. Veteriner kliniklerinde kullanılan malzemeler. Hastanelerde kullanılan birçok malzeme ile aynı olmak ile birlikte bazı aletler için de benzerlik gösterdiklerini söyleyebiliriz.

Yara Bakım Ürünleri:

Bu başlık altında birden fazla hatta onlarca ürün yazılabilir. Veteriner malzemesi arasında yara bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler hastanelerde kullanılan pansuman malzemeleri ile aynıdır. Bu ürünler; sargı bezi, spançlar, elastik bant çeşitleri, tentürdiyot, batikon, emilebilir dikiş ipi, dikiş iğnesi, enfeksiyon kremleri, furacin gibi yanık kremleri, file sargı, alçı malzemeleri, cilt stapleri ve stapler sökücü, hidrofil pamuk ve steril yakalık veya örtü bu malzemeler yara bakımında kullanıldığı gibi bu alan dışında da birçok şey için kullanılmaktadır.

Enjeksiyon İçin Ürünler:

Enjeksiyon için ürünler denildiği zaman akla hemen iğne gelir. Buradaki ürünler direk canlının vücut bütünlüğüne içerisine kullanıldığı için veteriner malzemesi steril olmaları gerekmektedir. Bu ürünler; enjektör 5, 10, 20, 40 ve 50 ml’lik olanları da bulunmaktadır.  Branül mavi, pembe, sarı ve mor branül çeşitleri bulunur. Aşı seti, meme sondası, düz atel, neşter, corona çeşitleri bulunmaktadır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir