Blog

Veteriner Muayene Ekipmanları Ne İşe Yarar?

WhatsApp Image 2022 03 28 at 11.35.06

Veteriner ekipmanları hakkında veteriner çalışanlarının alması gerektiği pek çok bilgi bizlerin karşısına çıkıyor. Bu konuda bu bilgilerden söz edeceğiz.

Veterinerler, hayvanların sağlığını düşünerek onların hayatta kalmasını sağlayan insanlar olarak açıklanabilir. Veterinerler, iş yerinde onlarla ilgilenirken pek çok ekipmana ihtiyaç duyabilir. Bu ekipmanların karşılanması için bir mağaza ile anlaşmak daha uygun fiyat için önemli bir karar. Bu konuda pek çok veteriner ekipmanı veterinerleri karşılıyor olmakta. Bu ekipmanlardan bazıları oldukça önemli ekipmanlar.

Veteriner Ekipmanları Hakkında Bilgi

Veteriner ekipmanları, veteriner merkezlerinde malzeme, alet ve eşya ihtiyacını karşılamak için sağlanan ekipmanlar olarak açıklanabilir. Her ekipmanın amacı, kendi alanında kolaylık sağlamak için bulunuyor. Örnek vermek gerekirse X-Ray röntgen masası, hayvanların röntgenini çekmek için karşımıza çıkarken pet bakım masası daha küçük çapta hayvanlar için yer alıyor. Bunun dışında ışık, pansuman arabası ve seyyar askılık gibi çeşitli eşyalar da mevcut.

Veteriner Ekipmanları Modelleri

Veterinerler için pek çok ekipman modelleri mevcut. Bu konuda birçoğunu açıklamaya çalışacağız. Bunlardan birisi X-Ray röntgen masaları olmakta. Bu masalar, sunduğu çeşitli işlevsel özellikler sayesinde hayvanların röntgenini çekmek için kullanılabiliyor. Masada çekmece, “H” bar ve saydam üst tabla gibi çeşitli özellikler bulunuyor. Üründe bunlara ek olarak yükseltilebilir şekilde aletlerin koyulabileceği bir küvet de var. Bazı masa modelleri yükseltilebilir desteğe sahip. Bunu da belirtelim.

Veteriner ekipmanları modelleri arasında yer alan bir diğer model pansuman arabası olarak açıklanabilir. Pansuman arabası, pansuman dışında cihaz ve aletler gibi çeşitli şeyleri taşımak için kullanılıyor. Bu ürünün avantajlarından birisi ayaklı olması sebebiyle istenen yere götürülebiliyor oluşu. Bu da veterinerler için önemli bir fayda sağlıyor. Bu ürünler genel olarak 2 veya 3 çekmeceye sahip. Bu çekmecelerin bazıları açıkken bazıları kapalı olarak yer alıyor.

Veterinerlere sunulan bir diğer ürün ameliyat veya operasyon masası olarak açıklanabilir. Her iki amaç için kullanımı uygun olan bu masalar, bir hayvana operasyon yaparken kullanılabiliyor. Masalar, türüne göre farklılık gösterebiliyor. Genel olarak bu masalar operasyon sırasında lazım olan pek çok işlevi yerine getirebilecek dizaynda bulunuyor. Bazı özelliklerinden söz etmek gerekirse masada serum koymak için askılık mevcut. Bir diğer özellik bazı masaların yükseltilebiliyor olması. Hayvanlar için en iyi hizmeti sunmaya çalışan bu masaların daha profesyonel olanlarında daha fazla işlev mevcut.

Veteriner ekipmanları arasında yer alan bir diğer ekipman türü pet bakım masası olarak ifade edilebilir. Bu masaların da önemli bir rolü bulunuyor. Bu tür masalar röntgen masasına oldukça benzer fakat aralarında bazı farklılıklar mevcut. Bunlardan birisi masanın üst tablasının şeffaf olmaması. Bu masalardaki bir diğer özellik bazı ürünlerin dikdörtgen yerine yuvarlak bir şekilde müşterilerine sunulması. Daha şirin hayvanlar için yuvarlak küçük masa iş görebilir. Müşterinin ihtiyacına göre hem küçük hem büyük boyutta masalar mevcut.

Karşımıza çıkan bir diğer ürün sandalyeler olarak yer alıyor. Dik duruş sandalyesi çalışma sandalyesi ve bu gibi pek çok sandalye veterinerler için önemli bir eşya. Sandalyeler bir ofiste olmazsa olmaz parçalardan birisi. Bunun yanı sıra 4 ayaklı askılık, 4 ayaklı seyyar lamba ve büyüteçli loop lamba da alınabilecek ürünler arasında belirtilebilir.

Veteriner Ekipmanları Sipariş Hattı

Veteriner ekipmanları sipariş konusunda da insanların bilgi almak istediği bir alan. Bu konu başlığı altında siparişin nasıl verilebileceğini açıklamak istiyoruz. Pek çok veteriner ekipmanı mevcut. İnsanlar en uygun veteriner ekipmanını seçerek bu ekipmanlardan bazılarını kullanabiliyor. Ekipman almanın yollarından birisi fiziksel bir mağazaya gidip mağazadan ürünler seçmek ve siparişi bu şekilde vermek.

Bir diğer yöntem günümüzde artık pek çok kişinin tercih ettiği yöntem olan internetten sipariş vermek olarak açıklanabilir. İnternet üzerinden sipariş vererek müşteriler ürünlere kargo ile ulaşabilir. Kapıya kadar gelen ürünler sayesinde hızlı bir şekilde veteriner ürünleri binaya yerleştirilebilir. Kısacası veteriner ekipmanları için sipariş vermek adına yapılması gereken işlem hemen internet mağazasından iletişime geçmek.

Veteriner Ekipmanları Fiyatları

Pek çok veteriner malzemesi bulunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar ve özellikle yeni bir işletme kurmak isteyenler veteriner ekipmanları fiyatları konusunda araştırma yapabiliyor. Bu konuda bazı ürünlerin fiyatlarından söz etmek istiyoruz. Ürünlerin fiyatı boyutuna ve işlevine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak bahsetmek gerekirse temel ürünler 1.600 liradan başlayabiliyor.

Bir diğer ürün olan X-Ray röntgen masası, hayvanlar için önemli özelliklere sahip. Bu tür ürünlerin fiyatı işlevselliğinden dolayı bir miktar yüksek olabilir. Ürün fiyatlarını incelediğimizde 3.000 liradan başladığını görüyoruz. Piyasa koşullarına göre fiyatlar gelecekte değişiklik gösterebilir.

Veteriner ekipmanları olarak daha pek çok ürün veterinerlerin karşısına çıkıyor olmakta. Örneğin 4 ayaklı askılık 250 liradan başlayan fiyatlarla pazarda yer alırken bir diğer ürün olan 4 ayaklı büyüteçli loop lamba 1.400 liranın üzerinde bulunuyor. Genel olarak fiyat bilgisi almak için mağaza ile iletişime geçmek gerekiyor.