Blog

Veteriner Röntgen Masası Ne İşe Yarar?

WhatsApp Image 2022 03 28 at 11.44.00

Veteriner röntgen masası hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok kişi mevcut. Bu konuda röntgen masasından bahsetmek istiyoruz.

Hayvanlar, doğanın önemli bir parçası. Hayvanlar sayesinde doğa zinciri sorunsuz bir şekilde işlev görüyor. Hayvanların da bazen sağlık ve bakım ihtiyacı bulunabilir. Bundan dolayı hayvanlara bakan bir meslek grubu mevcut. Veteriner, hayvan hastanesi olarak açıklanabilir. Veteriner hekimi ise hayvanlarla ilgilenen sağlık çalışanı olarak tanımlanabilir. Bu doğrultuda veteriner hekimlerinin bazı ihtiyaçları bulunabilir. Bu ihtiyaçlardan birisi veteriner röntgen masası olarak bizleri karşılıyor. Bu masa hakkında bilinmesi gereken pek çok şey var.

Veteriner Röntgen Masası Hakkında Bilgi

Bu ürün, hayvanlar için günümüzde sıklıkla tercih edilen bir eşya. Röntgen masası, hayvanın içini incelemek için kullanılıyor. Bu eşya ile birlikte veteriner hekimler, bir hayvanın röntgenini çekerek onun içinde bir sorun olup olmadığını rahatlıkla tespit edebiliyor. X-Ray ışınını kullanarak hayvanın içini inceleyen hekimler, hayvana gerekli tedaviyi uygulayabilir. Özet geçmek gerekirse veteriner röntgen masası, hayvanın iç kısmını X-Ray ışınları ile gösteren bir masa olarak görev yapıyor.

Veteriner Röntgen Masası Hangi Özelliklere Sahip?

Veteriner röntgen masasının pek çok özelliği mevcut. Bu özelliklerden birisi ışık geçiren bir tablaya sahip olması. Üst kısmında yer alan saydam görünümlü bu alan, estetiklik açısından da güzellik katıyor. Ürünün bir diğer özelliği her boyutta kasetin sığması için beyaz renkli bir ahşap çekmeceye sahip olması olarak açıklanabilir. Bu özellik de oldukça faydalı. Üründe buna ek olarak bir de kromajlı “H” barı bulunur. Bu bar isteğe bağlı olarak takılıp çıkarılabilen yapıdadır. Yani veterinerler kullanmadığı zaman bu kısmı çıkarabiliyor.

Veteriner röntgen masası olmazsa olmaz pek çok özellik ile donatılmış durumda. Bu özelliklerden birisi de karşımıza kromajlı küvet olarak çıkıyor. Bu özellik sayesinde hekimler el aletlerini buraya yerleştirebiliyor. Ürünün öne çıkan özelliklerinden birisi elektrostatik toz boyalı olması. Bu özelliğiyle birlikte ürün bu zamana kadar pek çok kişi tarafından tercih edilmiş durumda. 65 cm en, 140 cm boy ve 90 cm yüksekliğe sahip olan röntgen masası, daha pek çok avantajıyla müşterilerini mutlu ediyor.

Veteriner Röntgen Masası Nasıl Kullanılır?

Bu masaların nasıl kullanıldığıyla ilgili detaylar da merak edilebiliyor. Röntgen masaları türüne göre farklı şekilde kullanılabilir. Genel olarak bahsetmek gerekirse bu tür masaların alt ve üst kısmı bulunur. Alt kısım eşyaları koymak için kullanılırken üst kısım hayvanın yerleştirilmesi için yer alıyor. Üst kısımda çekmece alanı da mevcut oluyor. Buna ek olarak bu masalarda genel olarak “H” barı ve küvet bulunabilir. Bu bar çeşitli amaçlarla ve askılık olarak kullanılırken üzerindeki küvet el aletlerini yerleştirmek için bulunur. El aletlerinin yerleştirildiği küvetin yüksekliği değiştirilebilir. Röntgen masası genel olarak bu şekilde işlev görüyor.

Veteriner Röntgen Masası Siparişi

Veteriner röntgen masası siparişi vermek isteyen kullanıcılar bu ürüne nasıl ulaşılacağını araştırabilir. Bu masaya sahip olmak için öncelikli olarak bir mağaza seçmek gerekiyor. Sonrasında mağazadaki röntgen masası kategorisinden yeterli bir ürün tercih etmek gerekiyor. Bu işlemlerin sonrasında ürün satın alınabilir ve ardından teslim alınabilir. Şunu belirtelim ki ürün hakkında müşterilerin bazı soruları mevcut olabiliyor. Bu doğrultuda yapılması gereken adım mağaza ile iletişim kurmak. Bu durum aynı zamanda mağaza ile müşteri arasındaki ilişkiyi güçlendirebilir.

Veteriner Röntgen Masası Modelleri

Bazı kullanıcılar veteriner röntgen masası modelleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışabilir. Bu konuda da bilgi vermek gerekiyor. Bu konu başlığı altında bu tür röntgen masaları hakkında sizleri bilgilendiriyor olacağız. Röntgen masaları genellikle birbirine benzer. Modelleri birbirinden ayıran en önemli farklar arasında renk farklılıkları yer alıyor. Her modelin farklı renkleri bulunabilir. Bunun dışında bir diğer fark stil olabilir. Görünüş açısından da modellerde farklılıklar yer alabiliyor.

Modellerin daha pek çok farklı şekilde müşterileri karşılıyor olması mümkün. Veteriner röntgen masası bu kriterlerin yanı sıra kullanım açısından da farklı avantajlara ev sahipliği yapabiliyor. Örnek vermek gerekirse bazı masalar yükseltilebilir yapıda olmakta. Bu da hekimin boyuna göre masanın en iyi şekilde ayarlanmasını sağlıyor. Misal uzun boylu hekimler daha yüksek bir masada iş yapabiliyor.

Veteriner Röntgen Masası Fiyatları

Veteriner röntgen masasıyla ilgili merak edilen bir diğer konu veteriner röntgen masası fiyatları olarak bizlerin karşısına çıkıyor olmaktadır. Bu konuda da sizlerin bilgi dağarcığını geliştirmek isteriz. Bu tür masalar farklı fiyatlara satılabilir. Bunun pek çok faktörü mevcut. Bunlardan birisi dayanıklılık olarak karşımıza çıkıyor. Dayanıklı masaların fiyatı daha yüksek olur, çünkü uzun ömürlü masalardır. Bir diğer kriter işlevsellik. İşlevsel özelliği olan masalarda daha fazla malzeme kullanıldığı için fiyat da buna göre bir miktar artış gösterebilir. Fiyatlar genel olarak 3.000 liradan başlayarak daha da yükselebiliyor.

Related Posts