Blog

Veteriner Muayene Malzemeleri | Probed

Veteriner Muayene Ekipmanlari 2

Veteriner Muayene Malzemeleri Özellikleri

Veteriner Muayene Malzemeleri Özellikleri söz konusu ekipmanın kullanım şekline göre değişmektedir. Veteriner hekimler kliniklerinde birçok farklı ekipman kullanmaktadırlar. Başlıca malzemelere değinmek gerekirse aşı taşıma kapları, soğuk zincir, büyükbaş hayvan ekipmanları, derece ve termometreler, doğum ekipmanları, mühürleme için kullanılacak olan damgalar gibi belki de saymak ile bitmeyecek pek çok malzeme yer almaktadır. Bu malzemeler ve daha nicesi bir veteriner hekim ve kliniği için kesinlikle olmazsa olmazlardandır. Her hayvan cinsine ve ırkına göre bu malzemelerin kullanımları değişmektedir. Her malzeme her canlı dVeteriner Muayene Ekipmanlari 1ostumuzda kullanılmaz.  Bu ürünler gerek cerrahi müdahaleler gerekse tedavi anlarında kullanılır.

Veteriner Muayene Malzemeleri Hakkında

İnsan ve hayvanlarda ortak kullanılan ekipmanlardan birisi olan stetoskoplar organın durumuna göre kaliteli bir ses almayı sağlamaktadır. Bir veteriner hekimin olmazsa olmaz diğer ekipmanlarından birisi ise kesinlikle dijital derecelerdir. Bu ekipmanlar ısıyı ölçerek dostlarımızın muayenesinde tanı koymayı kolaylaştırmaktadır. Büyükbaş hayvanlar için belki de en önemli olan ekipmanlardan birisi ise içerik sondasıdır denilebilir. Büyükbaş hayvanlarda rumen içinde biriken içeriği boşaltmaya yarar. Tüm hayvanlar için cerrahi müdahale ya da tedavi yapılırken kesinlikle ortamda bulunması gerekenlerden birisi dezenfektanlardır. Bu dezenfektanlar dostlarımızın iltihap kapmasını engellemeye yönelik kullanılmaktadır. Yutturma sondası da hayvan dostlarımıza ilaçlarını vermede kullanılan tamamı galvenizli çelikten üretilen ekipmanlardan birisidir.

Yukarıda bahsi geçen ve daha nice ekipmanın ortak özelliği hijyenikliği sağlayacak şekilde ve uzun kullanım ömrüne sahip olarak üretilmesidir. Üretimde tüm detaylar hekimler ve hastalarına kolaylık ve hijyeniklik sağlama temelli düşünülmüştür.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir