Blog

Veteriner Malzemeleri Nasıl Satın Alınıyor?

Veteriner Malzemeleri Nasıl Satın Alınıyor?

Hayvan dostlarımızın bizlere duydukları ihtiyaç her geçen gün atış göstermekte. İnsanlar ellerinden geldiğince hayvanları sahiplenerek onlara daha iyi bir yaşam şartı sunmaya çalışıyorlar. Veterinerler olmadan istenen iyi şartların oluşturulması mümkün değil. Sürekli olarak artış gösteren veteriner kliniği taleplerini değerlendiren veterinerler yeni klinikler şehirlerimize kazandırıyorlar.

Veteriner klinikleri açılmaya karar verdiğinde hummalı bir çalışma yapılması gerekiyor. Klinikte gerekli tedavi ve bakımların yapılabilmesi için tüm veteriner malzemeleri bulunmak durumunda. Kliniğe getirilen hayvan dostlarımızın gerekli malzemeler olmaması sebebiyle reddedilmesi son derece üzücü bir durum. Doğru adımlar atılarak malzemelerin sorunsuz bir şekilde hazır hale getirilmesi gerekli.

Doğru Üreticilerin Tespit Edilmesi

Klinik açmaya ya da mevcut kliniklerini baştan aşağıya yenilemeye karar veren veterinerlerimiz veteriner malzemeleri satın almak isterlerse sürecin ilk aşaması doğru üreticileri belirlemek olacaktır.

Satın alınabilecek olan malzeme türü ne olursa olsun onlarca üretici bulunuyor. Hem yerli hem de yabancı üreticiler bu aşamada değerlendirmeye alınabilir. Söz konusu ürünler veteriner malzemesi olduğunda ise yerli üretimde harika malzemeleri ortaya çıktığını söylemek gerekli.

Ülkemizde veteriner malzemelerini üreten belli başlı firmalar var. Yapılacak olan araştırmalar ile birlikte bu üreticiler arasında en çok tercih edilen ve en iyi hizmeti sunanları tespit edilebilir. Böylece klinikler için en avantajlı şartları oluşturacak olan ürünlere ulaşım sağlanacaktır.

Kliniğe Uygun Malzemelerin Belirlenmesi

Başarılı bir veteriner kliniğinde bulunması gereken malzemeler bellidir. Veterinerler olabildiğince fazla türde hayvan dostumuza hizmet vermeyi amaçlarlar. Bu çerçevede gerekli olan malzemeler listelenebilir. Ancak burada belirli kıstaslar yer alır. Klinikte hangi hayvan türlerine hizmet verileceği ya da klinikte sahip olunan alana göre malzemelerin belirlenmesi ve satın alma aşamasına geçilmesi gerekir.

Üretici firmalar arasından seçim yapıldıktan sonra rahatlıkla ürünlerin inceleneceği broşürler alınabilir. Bunun yanı sıra web sitesi üzerinden hangi ürünlerin alınabileceğinin belirlenmesi de mümkün olacaktır.

Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra veteriner malzemeleri arasından seçimler yapılır ve bir sonraki aşamaya geçilir. Sahip olunan alanın en verimli şekilde kullanılması son derece önemli olacaktır.

Siparişlerin Güvenilir Adresler Üzerinden Verilmesi

Hangi malzemelerin alınacağına karar verilmişse artık sipariş aşamasına geçilecektir. Her zaman insanlar siparişlerini yüz yüze vermeyi tercih edebilirler. Bu şekilde kendilerini çok daha güvende hissedeceklerdir. Ancak Türkiye’nin neresinde olunursa olunsun en iyi ve en avantajlı malzemelerin satın alınması düşünülüyorsa web sitelerine yönelim göstermek çok daha doğru bir tercih olur.

Web sitelerinin masrafları çok daha az olduğundan fiyatlar düşük seviyelerde olacaktır. Ayrıca sipariş ya da diğer işlemler için ulaşım masrafları gibi ek masraflar da ortaya çıkmaz. Herkes tarafından güvenilen, kurumsal yapıda bir web sitesi bulunduğunda hiç vakit kaybedilmeden siparişler verilebilir. Böylece satın alınacak olan veteriner malzemeleri için bir önemli adım daha başarıyla atılmış olacaktır.

Ödemelerin En Uygun Şartlar Altında Yapılması

Veteriner malzemelerinin üretici firmalardan satın alınıyor olması fiyatlar ciddi bir düşüşe yol açar. Ancak kaliteli ürünlere yönelim gösterildiği takdirde minimum maliyetlerin belirli bir seviyenin altına inmesi zordur. Özellikle toplu malzeme alımı yapacak olan klinikler için biraz büyük faturalar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda ödeme şartlarının avantajlı olması devreye girecektir.

Web sitesi üzerinden kredi kartı ile alışveriş seçeneğinin sunuluyor olması şarttır. Maalesef veteriner malzemeleri alınırken kredi kartına taksit imkânları sunulmaz. Taksit işlemlerinin bankalar ile görüşülerek yaptırılması gerekmektedir. Doğru olan adım güvenli bir alışveriş olduğundan emin olunmasının ardından siparişlerin dakikalar içerisinde verilmesi ve ödemelerin yapılmasıdır.

Ürünlerin Kliniğe Sorunsuz Teslimi

Siparişlerini web siteleri üzerimden veren klinik yetkilileri artık siparişlerin teslim edilmesini beklemeye başlar. Burada karşımıza çıkan en önemli etmenlerden bir tanesi teslimat ücretlerinin olup olmadığıdır. Normal şartlarda internet üzerinden satın alınan ürünlerde kargo bedelleri karşımıza çıkar. Ancak veteriner malzemeleri alınırken ürünlerin özel olarak teslim edilmesi şarttır. Kargo firmaları bu teslimatları gerçekleştirmez.

Ürünlerin kliniklere teslim işlemlerini yapacak olan üreticilerin ekstra ücret talebinde bulunmaması önemlidir. Her zaman Türkiye’nin 81 iline hizmet veren ve her noktaya malzemeleri sorunsuz bir şekilde ulaştıran firmaların tercih edilmesi gerekecektir. Böylece ürünler olabilecek en kısa süre içerisinde kliniklere teslim edilir.

Gerekli Danışmanlık Hizmetlerinin Verilmesi

Gerekli görülen tüm malzemelerin klinik adreslerine teslim edilmesi ile birlikte artık malzemeler kullanılmaya başlanır. Klinikte yer alan başarılı veterinerler her zaman malzemelerin temel işlevlerinden haberdar olurlar. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte satın alınan malzemelerin kullanım şekillerinde büyük farklılıklar ortaya çıkabilir. Bu sebeple de basit danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Ürünlerin satın alınma aşamasında alınan danışmanlık hizmetine ek olarak ürünler geldikten sonra montajı ya da kullanım talimatları hakkında da danışmanlık hizmetleri alınacaktır. Olası bir arıza ya da yanlış ürün tesliminde direkt olarak firma ile iletişime geçilebilir. Sonrasında, satın alınmış olan veteriner malzemeleri için ortaya çıkan sorunlar ortadan kaldırılır ve tamamen hazır bir klinik elde edilmiş olur.

Related Posts