Blog

Veteriner Malzemelerinde Yerli Üretimin Avantajları

WhatsApp Image 2022 04 18 at 17.55.50

Veterinerlere olan ihtiyacımız her geçen gün artmaya devam ediyor. Dünyamızın devamlılığı için hayati önem taşıyan hayvan dostlarımızdan birçoğunun nesli tükenme tehlikesi altında. Hayvanların korunması ve kontrollü bir şekilde çoğaltılması bu sebeple çok önemli. Hiç kuşkusuz hayvan dostlarımızın çok sağlıklı olmasında veterinerlere de büyük bir sorumluluk düşüyor.

Hayvanların bakım ve tedavilerinin yapılması için her şehrimizde kusursuz veteriner kliniklerinin olması gerekli. Kliniklerin içerisinde başarılı veterinerler ve bilgilerini kullanmalarını sağlayacak olan ekipmanların bulunması gerekiyor.

Ekipmanların satın alınması aşamasında bazı farklılıklar ortaya çıkmakta. Yakın döneme kadar veteriner malzemeleri yalnızca ithal olarak bizlere ulaşıyordu. Herkes için tek seçenek yurtdışında üretim yapan firmalardı. Ancak artık yerli üretim ile bu malzemeleri kliniklere ulaştıran firmalar bulunurken bunun birçok avantajı karşımıza çıkıyor.

En Uygun Fiyatlarla Alışveriş

Klinikler için veteriner malzemeleri satın alınacağı zaman dikkat edilen etmenlerin başında fiyatları geliyor. Kaliteli bir klinik ortaya çıkarmak isteyen veterinerlerimiz olabilecek en kaliteli malzemeleri almak istiyorlar. Ancak bu malzemelerin üretiminde belirli maliyetler olduğundan fiyatların belirli bir seviyede olması şart oluyor.

Geçmiş dönemlerin aksine yerli firmalara yönelim göstermek fiyat konusunda büyük farklılıkların ortaya çıkmasına sebep olmakta. Yerli üretim sonrası alıcılara ulaştırılacak olan malzemelerde aracılar bulunmadığından aracı ücretleri direkt olarak faturanın dışında kalmış oluyor. Bunun yanı sıra üreticiler ulaşım masraflarını da faturanın içerisine katmamaya başlıyorlar. Ücretsiz teslim ile malzemeler kliniklere ulaştırılıyor. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar da satın alınacak olan ürünleri etkilemiyor. Bütün bu etmenlerden ötürü fiyatlar çok daha uygun seviyelerde seyretmekte.

Ürünleri Canlı Görme Şansı

Hangi ürüne ihtiyacınız olursa olsun en iyi seçenekler web sitelerinde karşımıza çıkıyor. Web sitelerinin masrafının düşük olması ile birlikte fiyatlar rahatlıkla en iyi düzeye çekilebilmekte. Üstelik üreticiler bir anda ulusal bir marka haline geldiğinden web siteleri üzerinden daha avantajlı satışlar yapabiliyorlar.

İnsanlar internet üzerinden alışverişin keyfini sürmeye devam etseler de satın alınan ürünleri önceden görmek isteyebiliyorlar. Eğer söz konusu harcamalar uzun yıllar çalışarak elde edilen birikimlerle yapılıyorsa çok daha iyi araştırmalar gerçekleşiyor.

Satın alınacak veteriner malzemeleri de önceden görülmek istenebilir. Bazı basit ürünler rahatlıkla sipariş verilse de daha komplike ürünlerin görülmesi istenebilmektedir. Yerli üreticileri tercih ederseniz dilediğiniz ürünü üretim merkezinde görme şansınız olacaktır. Böylece aldığınız ürünlerden tamamen emin olabilirsiniz.

Garanti Uygulamalarının Kolaylığı

Bildiğiniz gibi satın alınacak olan veteriner malzemeleri garantili olarak sizlere ulaşıyor. Satın alacağınız ürünlerde iki sene içerisinde bir sorun çıkarsa ürünün ücretsiz olarak onarılması ya da yenisinin temin edilmesi gibi hizmetler sunulmakta. Bu hizmetlerin alınabilmesi için de ürünlerin üreticilere tekrar gönderilmesi gerekiyor.

Veteriner malzemelerinde ithal ürünlere yönelim gösterilirse ürünlerin üreticiye ulaştırılması çok zor olmakta. Aracı firmalar tarafından uygulanan garanti şartlarında da istenen verimleri elde etmek mümkün olmuyor. Ancak yerli firmalardan alınan malzemelerde süreç çok daha rahat işlemekte. Ürünler 1 gün içerisinde üreticilere ulaştırılırken hemen çalışmalara başlanabiliyor.

81 İle Kısa Sürede Teslimat

Yerli üretim olmayan veteriner malzemeleri satın alınırken ürünün ulaşımı en büyük problemlerden bir tanesi. Ürünler ithal edilerek aracı firmalar tarafından satılıyor olsa dahi teslimatları çok uzun sürebiliyor. Veteriner malzemelerinin çok yüksek talep görmüyor olması sebebiyle aracı firmalar sipariş sonrasında malzemeleri getirtiyorlar. Bu da teslimat süresini çok uzun bir seviyeye çekiyor.

Yerli üreticilerden alınan malzemelerde ise hiçbir teslimat sorunu yaşanmamakta. Birçok ürün için satın alınan ürünler aynı gün kargoya verilebiliyor. Ürünlerin ebatları büyükse üreticiler kendi araçları ile teslimatları gerçekleştirebiliyorlar. Hangi seçenek söz konusu olursa olsun malzemeler çok kısa sürede alıcılara ulaştırılırmış oluyor.

Danışmanlık Hizmetleri ile Doğru Alışveriş

Kliniklerini açmaya hazırlanan veterinerlerimizin kısa süre içerisinde çok sayıda malzeme satın alması gerekmektedir. Bu malzemeleri satın alırken hangisini seçeceklerine karar veremiyorlar. Ürünlerin temel kullanım prensipleri biliniyor olsa da sahip oldukları ekstra özellikler hakkında bilgi sahibi olunamadığından doğru kararlın verilmesi zor olabiliyor.

Yerli üretim veteriner malzemeleri satın alınırsa en iyi seviyede danışmanlık hizmetleri de alınabilir. Üretici firmaların yetkilileri ile temasa geçilmesinin arından ürünlerin özellikleri ya da hangi işlemler için uygun olduğu net bir biçimde tespit edilebilir. Özellikle çalışma alanı çok büyük olmayan kliniklerde alanın en iyi şekilde değerlendirilmesi adına doğru ürün seçimleri çok önemli olacaktır.

Ödeme Seçeneklerinde Kolaylıklar

Satın alınacak ürünlerin sayısı arttıkça ödenmesi gereken toplam ücretlerde de artışlar yaşanıyor. Veterinerler karşılarına çıkan meblağları ödemekte zorlanabiliyorlar. Böyle dönemlerde en önemli etmen uygun ödeme seçenekleri oluyor. Üretici firmalar farklı ödeme seçeneklerini de kabul ettiğinden klinikleri sorunsuz bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Klinikler için gerekli olan veteriner malzemeleri rahatlıkla sipariş edilip kullanılmaya başlanabilir. Çok kısa bir süre içerisinde teslim edilecek olan ürünler sayesinde klinikler, kaliteli bir hizmeti hayvan dostlarımıza ulaştıracaklardır.

Related Posts